WordPress Kullanarak Web Sitesi Iyi mi Oluşturulur

Bu günlerde, bir internet sayfası oluşturmak her zamankinden daha kolay – ve teknik bir vızıltı olmanıza gerek yok ! İşte WordPress ile bir internet sayfası yapmak için adım adım bir kılavuz.

Trchat ilk olarak, bir tesir alanı adı ve GoDaddy şeklinde bir sağlayıcıdan bir barındırma paketi satın alın. Alan adı internetteki “adresiniz” olduğundan, hatırlanması kolay ve sitenizin içeriğini yansıtan bir ad seçmelisiniz. Sağlayıcının sunucusunda “kiraladığınız” alan olan web barındırma, ayda bir tek birkaç dolara mal oluyor.

Alan adı ve barındırma planını satın aldıktan sonrasında, WordPress yazılımını indirip yükleyin. WordPress, küresel bir gönüllü topluluğu tarafınca geliştirilen parasız, açık kaynaklı bir programdır. Kişisel web sitelerinden Pepsi ve Nikon şeklinde Fortune 500 şirketlerinin bloglarına kadar her şey için kullanılır.

Trsohbet WordPress’i yükledikten sonrasında, bir sonraki adım yönetim alanına giriş yapmak ve sitenizin tasarımı olan bir şablon seçmektir. Çeşitli seviye ve renk seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz .

Peşinden, şablonu web sitenizin adı ve logosuyla özelleştirin. Tweak iyi mi göründüğüne memnun oluncaya kadar tasarım.

Peşinden, sitenizin işlevselliğini artırabilecek ufak eklenti programları olan eklentiler yükleyebilirsiniz . Mesela, ilgili yayınları görüntülemek ve sitenizin istatistiklerini seyretmek için eklentileri kullanabilirsiniz .

Bundan sonrasında, içeriğinizi gönderin – sitenizdeki mühim detayları elde eden metin ve resimler. Ses ve gömülü video da gönderebilirsiniz.

Son olarak, şu kelimeyi yayabilirsiniz : arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza siteniz hakkında informasyon verin, toplumsal medya ağlarında paylaşın, söyleşi odaları kartvizitlerinize yazdırın ve ziyaretçileri yeni sitenize çağrı edin!

Kelime:
whiz = bir uzman, belirli bir aktivitede oldukca iyi olan bir şahıs

server = ağdaki öteki bilgisayarlar için kaynakları düzenleyen merkezi bir bilgisayar

open-source = her insanın kullanımı, kopyalaması, değiştirilmesi ve dağıtması için parasız bir program

seviye = bir alanın (ev şeklinde) yada görsel bir şeyin (internet sayfası yada mecmua şeklinde) organizasyonu yada yapılandırması

tweak = ufak değişimler yap

çoğaltmak = geliştirmek

işlevsellik = bir şeyler yapma kabiliyeti

stats = “istatistik” kısaltması – siteyi kaç kişinin ziyaret etmiş olduğu, kaç sayfayı görüntüledikleri vb. hakkında informasyon

kelimeyi yay = bir oldukca insana bir şeyler ilet

Bir Süreci Tanımlamak Için Kelimeler:
İlk,
Bir kez (fiil 1), (fiil 2)
(1. fiil), bir sonraki adım (2. fiil)
Sonraki,
Sonrasında,
En sonunda,
İlk ve Son olarak, süreçteki ilk ve son adımları tanımlamak için kullanılır. Ötekiler herhangi bir sırayla kullanılabilir. Yukarıdaki makaledeki örneklere bakın.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir